Doğal ve dişe en yakın sonuç

TAM SERAMİK PROTEZLER

Kuron; dişin ağızda görünen kısmına ve dişin üzerini kaplayan restorasyonlara verilen addır. Kuronlar doğal dişin yerine geçen veya onun üzerini kaplayan protezlerin ismidir.Işığı geçiren doğal dişler…

Kuron; dişin ağızda görünen kısmına ve dişin üzerini kaplayan restorasyonlara verilen addır. Kuronlar doğal dişin yerine geçen veya onun üzerini kaplayan protezlerin ismidir. Tam seramik kuronlar, doğal dişlerde olduğu gibi ışığı geçirerek, derinlikli, canlı ve estetik bir görünüm sağlar. Bu yöntemle, doğal dişe en yakın sonuçlar elde edilir.


Canlı, doğal, estetik…

Eskiden uygulanan kuron veya köprü protezlerin alt yapılarında metal bulunurken, günümüzde porselen altyapılar metalin yerini tutmaktadır. İstisnai durumlar olmadıkça, metal altyapı sağlık ve estetik açıdan tercih edilmez.

Tam seramikler, ışığı tam olarak geçirdikleri için doğal dişlere en yakın görünümü sağlar. Bu açıdan özellikle ön dişlerde tercih edilmelidirler. Metal destekli porselenlerse, ışığı tam olarak geçirmedikleri için donuk ve yapay bir görünüm verir. Fotoğraf makinası flaşı gibi bazı ışıklarda, tam seramikler doğal diş gibi tepki verirken, metal destekli porselenler koyu renkli bir boşluk görüntüsü vererek ağızda diş yokmuş izlenimi yaratır.


Güçlü dişler…

Uygulamaya gelince, metal destekli porselenler yalnızca mekanik olarak dişe yapıştırılabilirken, tam seramikler hem mekanik hem kimyasal olarak dişe yapıştırılır. Bu nedenle tam seramikler, metal seramiklere göre çok daha güçlü bir şekilde dişe tutunur.

Tam seramiklerin alt yapısında metal olmadığı için dişeti hizasında koyu renk bir çizgi olmaz. Bu da, daha estetik bir görüntü sağlar. Tam seramikler dişetleri çekilse de estetik görünümlerini korur. Diğer yandan, metal seramiklerde kullanılan metallere karşı oluşabilecek alerji riski, tam seramiklerde yoktur.


Doğal dişe en yakın sonuç…

Güçlendirilmiş porselenin özel makinalarda sıkıştırılması ya da “Freze edilmesi” (kesilmesi) ile elde edilen metal desteksiz köprüler, ışık geçirgenliğinin fazla olması ve doğal görünümleri sebebiyle özellikle ön dişlerde kullanılır.

Dayanıklılığının fazla olması sebebiyle, özellikle arka dişlerde tercih edilir. Metal yerine beyaz zirkonyum alaşımdan meydana geldiği için, hem dayanıklılık hem de estetik görünüm sağlar.

Daha fazla beklemeyin

Hemen iletişime geçin

Fiyatlar, anlaşmalı kurumlar, uyguladığımız tedaviler, aklınıza takılanlar ve online randevu almak için bizimle iletişime geçin.


KLİNİK TELEFON

+90 212 231 13 15KLİNİK ADRESİ

Teşvikiye Cd. No:51 K:2 D:4
Nişantaşı / İstanbulBizi takip edin

Sosyal Medya Hesaplarımız

Katıldığımız etkinlikler ve yaptığımız uygulamaları görmek için bizi takip edin.© Copyright 2017 Dr. Abdullah Uysal. Tüm hakları saklıdır.